Професійне самовизначення є усвідомлений вибір.

26.02.2019

Сутністю професійного самовизначення є усвідомлений вибір професії з урахуванням можливостей і здібностей учня, вимог професійної діяльності та соціально-економічних умов. Особливо актуальним є даний процес для старшокласників, адже пов'язаний із закінченням загальноосвітнього навчального закладу і необхідністю здійснення вибору свого подальшого життєвого шляху.
Так в рамках участі у Всеукраїнському проекті «Якщо ти хочеш - ти можеш!» представники Мукачівської учнівської ради старшокласників та гуртку «Школа лідерів» відвідали Мукачівський міськрайонний центр зайнятості. Фахівець з профорієнтації, Коваленко Оксана Володимирівна, провела для представників учнівської молоді лекторій на якому розповіла дітям про світ професій, їх класифікацію, головні критерії та формулу вибору професії, основні помилки при професійному самовизначенні. Вона акцентувала увагу на затребуваності робітничих кадрів на підприємствах міста відповідно до потреби роботодавців.
«Сучасні вимоги професійного середовища формують соціальне замовлення на фахівців, які здатні швидко адаптуватись до динамічних змін навколишніх умов, легко переключатися на споріднені види діяльності, здатні до безперервного самовдосконалення впродовж всього життя» - наголосила Коваленко Оксана Володимирівна. На завершення зустрічі представник Мукачівського міськрайонного центру зайнятості подякувала учням за активність та запросила до співпраці в частині допомоги у свідомому виборі майбутньої професії.